تبلیغات
اهل بهشت - چه کنیم تا در لحظه مردن شادمان باشیم « پیام الهی 53 »
اهل بهشت
امیدوارم روزی شود که همه ی پیام های دنیا این باشد که مهدی آمد ...
حدیث روز


ایران هلند فرانسه انگلیس آلمان
ایتالیا ژاپن عربستان کره چین

تبلیغات برای حمایت از مابازدید : مرتبه
تاریخ ارسال : یکشنبه 5 دی 1389

پیام الهی « 53 »

 چه کنیم تا در لحظه مردن شادمان باشیم

 خداوند انسان را خلق کرد و به او عقل و شعور و درک عطا کرد و تمام نعمات موجود در آسمانها و زمین را مسخّر او کرد و سپس راه و مسیر هدایت را بوسیله پیامبران و کتب الهی به آنها نشان داد و به انسان هشدار داد که شیطان دشمن شماست از او پیروی نکنید و گرنه جهنمی و هلاک خواهید شد و سپس به کسانی که از راه و رسم شیطان دوری می کنند بشارت می دهد که جایگاهشان بهشت برین و لذت بخش خواهد بود.

و...

طبق آیات قرآن، بهشت و جهنم همین الان وجود دارد و با مُردنِ انسان، فرشتگانی به سراغ انسان می آیند و بر اساس عملکرد انسان اقدام خواهند کرد. به همین دلیل پیامبران از خدا تقاضا می کردند که آنها را مسلمان بمیراند و به نزد صالحان ببرد (سورۀ یوسف آیه 101) چرا که خداوند در آیه 32 سورۀ نحل بشارت می دهد: آن کسانی که پاک و پاکیزه اند در لحظه مردن فرشتگان روحشان را می برند و می گویند سلام بر شما بخاطر اعمال خوبی که کردید پس وارد بهشت شوید. و جالب است که خداوند در آیه 13 سورۀ تکویر و آیه 90 سورۀ شعراء می فرماید: بیاد آورید وقتی را که بهشت را به نزدیک پرهیزگاران می آورند!! چه تعبیر جالبی؛ خداوند می خواهد که دوستانش که بهشتی هستند حتی زحمت راه رفتن تا بهشت را هم نداشته باشند و بهشت باید به نزد آنها بیاید.

 خداوند در آیات 27 تا 30 سورۀ فجر بشارت می دهد که: ای نفس مطمئن و آرام به سوی پروردگارت باز گرد که او از تو راضی است و تو هم از او راضی هستی، در جمع بندگان خاص من داخل شو و در بهشت من قدم بگذار. بنابراین سیاستمدار واقعی کسی است که در لحظه مردن ، بی نهایت شاد و شنگول باشد این آدم عاقل را وقتی با دستورات خداوند هدایت و راهنمایی میکنند آن دستورات را به گوشِ دل و جان میشنود و عمل میکند نه اینکه بخاطر حُبِّ نفس آمر به معروف و ناهی از منکر را مسخره کند؛ ثانیا از آلودگی به شرک وگناهان کبیره پاک است . حال که چنین کرد بعد از مرگ در امنیت و سلامتی کامل بسر خواهد برد چرا که خداوند در آیه 82 سورۀ انعام هم به این موضوع اشاره می فرماید که: کسانی که ایمان آوردند و این ایمان را با ظلم و ستم و تعدی آلوده نکردند آنها در امنیت کامل بسر خواهند برد و اینها همان هدایت شوندگان هستند. و یا در سورۀ فجر آیه 27 که می فرماید: ای صاحب نفس مطمئنه! خدا از تو راضی است و قدم در بهشت من بگذار. باید دید صاحب نفس مطمئنه کیست؟ این چه نفسی است که خداوند آنقدر او را دوست دارد. مسلماً صاحب نفس مطمئنه ما هم میتوانیم باشیم؛ همان کسی که در پرتو ایمان و توکل به خدا و خلوص نیت و پاکدامنی به آرامش رسیده است بنحوی که طوفانهای گناهِ دیگران و تحریکات شهوانی دیگران و بازار داغ کفر و نفاق و اسلام ستیزی نتوانسته در این نفس آرام و مطمئن نفوذ کند.  در این دوران صاحب نفس مطمئنه کسی است که با مطالعه و تفکر در قرآن و نهج البلاغه و احادیث و تفکر در نعمات خداوند، دائم در فکر خدا و مرگ و حساب و کتاب و ترس از خداست. چنین آدمی به لطف خدا قلبش به آرامش رسیده و طوفانهای حوادث در جامعه او را متزلزل نمی کند در مباحث روز هر خبری را قبول نمی کند مگر اینکه صحیح بودن آن خبر برایش قطعی شود (توجه به آیه 6 سورۀ حجرات). از روی حدس و گمان و  بی اطلاعی اظهار نظر نمی کند (توجه شود به آیه 15 سورۀ نور و آیه 12 سورۀ حجرات) در امور احدی از مردم تجسس و غیبت نمی کند ( آیه 12 سورۀ حجرات) تمام امر و نهی های الهی را با دل و جان مراعات می کند.

طبق آیات 30 و 31 سورۀ نور  که می فرماید: زن و مرد مؤمن باید نگاهشان را حافظ باشند که این برای پاکی آنها لازم است؛ این انسان تسلیم وقتی برای مطالب علمی وارد اینترنت می شود سراغ سایت های خطرناک و گمراه کننده سیاسی و شهوانی نمی شود و چون نگاه، قلاب شیطان است آرام آرام انسان را به عمق کثافات خواهد برد. و یا وارد برنامه های ماهواره ای که خورۀ دین هستند نمی شود بعضی از ساده لوحان می گویند دل باید پاک باشد؛ اگر فقط دل باید پاک باشد پس چرا خداوند در قرآن کراراً مومنان را به حفظ حجاب و رعایت نگاه دعوت میکند ومیفرماید: اگر نگاه را رعایت نکنی آلوده خواهی شد. این را باید دانست که نگاه دل پاک را آلوده می کند. امروزه شیاطین غرب و شرق و دشمنان اسلام و قرآن میلیونها دلار برای براه اندازی سایت های منحرف کننده هزینه کرده اند که انسانهای پاکدل مسلمان را دوباره به کفر بازگردانند (به آیه 120 سوره بقره توجه شود). خلاصه بدان که حتی خانم آشپزخانه که در حال نگاه به برنامه های ماهواره ای برای پخت و پز بهتر است آنها در لابلای این برنامه هم برای دین او نقشه کشیده اند ؛ چرا که طبق آیه 21سوره نور شیطان  آرام آرام وتدریجا انسان را به فساد و فحشا و منکرات می کشاند پس سیاست داشته باشیم تا دینمان را از دست ندهیم تا لحظه مردن خدا  بشارت دهد که تو نفسی مطمئنه داشتی و امروز من از تو راضی هستم پس قدم در بهشت من بگذار.

خداوندا خودت حافظ دین و اعمال و افکار  وگفتار و سیاست ما باش و ما را مسلمان بمیران و با صالحان محشورمان فرما (آمین) «رجوع به آیه 101 سورۀ یوسف»

لحظه ای با امام زمان (عج):

رسول اکرم (ص) فرمود: برادران من کسانی هستند که با وجود اینکه در عصر من نیستند و مرا ندیده اند به من ایمان  می آورند و مرا تصدیق می کنند و بعد فرمود: خوشا به حال کسی که قائم اهل بیت من را قبل از ظهور او درک کند و به او اقتدا کند. بنابراین تا امام  زمان ظاهر نشده اگر به او ایمان داشته باشیم هنر کرده ایم و گرنه بعد از واقعه عاشورا بعد از شهادت امام معصوم، گروههایی برای انتقام خون آن حضرت بپا خواستند و خونشان ریخته شد اما هرگز به مقام شهدای لبیک گو به امام زمان خود نرسیدند. پس تا فرصت دارید امام زمان و نائب برحقش را تنها نگذارید و گرنه فردا دیر است.

« برای تعجیل در ظهور منجی عالم بشریت، بر محمد و آل محمد صلوات »

اجرکم عندالله مجتمع قرآنی فرهنگی مسجد و حسینیه عبدالرحمن ابوزیدآباد

  

طبقه بندی: مقالات - پیام های الهی، 
ارسال شده توسط مدیر
لینک باکس