تبلیغات
اهل بهشت - چرا امام زمان(عج) غایب است ؟ « پیام الهی 46 »
اهل بهشت
امیدوارم روزی شود که همه ی پیام های دنیا این باشد که مهدی آمد ...
حدیث روز


ایران هلند فرانسه انگلیس آلمان
ایتالیا ژاپن عربستان کره چین

تبلیغات برای حمایت از مابازدید : مرتبه
تاریخ ارسال : دوشنبه 22 آذر 1389

پیام الهی 46

چرا امام زمان(عج) غایب است ؟ 

بعد از اینکه خداوند حکیم آدم وحوا را از گل ساخت فرشتگان جملگی بر آدم سجده کردند مگر ابلیس که از دستور خدا سرپیچی کرد خداوند فرمود ای آدم با همسرت در بهشت مسکن گزین و هرگز به این درخت نزدیک نشو که از زیانکاران خواهی شد. اما شیطان آن دو را به لغزش انداخت و از آن درخت خوردند و چون نا فرمانی امر خدا کردند به دستور خداوند از مقام والای بهشت محروم شدند و تا وقت معلوم در زمین جای داده شدند. خداوند به آنها فرمود: ای آدم هرگاه هدایت کننده ای از طرف من برای شما آمد از او اطاعت کنید تا حزن و اندوه به شما نرسد اما کسانی که به رسولان من کافر شوند و نشانه های مرا دروغ پندارند جایگاهشان جهنم ابدی خواهد بود (سوره بقره آیات 30 تا 39).

و...

همانطور که می دانید از بدو خلقت بشر تاکنون تعداد 124000پیامبرهدایت کننده از طرف خداوند کریم به سوی بشر فرستاده شده  است؛ اما انسانها در مقابل این نعمات الهی چه واکنشی از خود نشان دادند؟  و با آنها چه کردند؟ برخی را با اره به دونیم کردند (حضرت زکریا ع ) و برخی را زنده زنده سوزاندند (حضرت ابراهیم ع ) و بعضی را مظلومانه سر بریدند (حضرت یحیی ع ) و گروهی را مجنون و ساحر خواندند(حضرت موسی ع ) و اکثر آنها را تکذیب کردند و به جز عده ای قلیل ایمان نیاوردند. بعد از اینکه مأموریت آخرین پیامبر الهی به پایان رسید؛ انسانهای ظالم و ستمگرکه یازده امام معصوم وجانشین پیامبر را مانع تعدی  وتجاوز وظلم وستم ومنافع خود میدانستند آنها را یکی پس از دیگری مظلومانه و غریبانه به شهادت رساندند وبدترین حق کشی ها را در این دوران 250 ساله از رحلت پیامبر خاتم(ص)(سال11هجری) تارحلت امام حسن عسگری(ع)(سال260هجری)مرتکب شدند و . وقتی نوبت به امام دوازدهم حضرت مهدی (عج) رسید مکر وحیله کردند که او را ازهمان دوران کودکی از میان بر دارندواز دست او خلاص شوند اما خداوند هم که همه افکارو نیات وکردار بشر را میداند در مقابل مکر آنها مکر کرد و چون خداوند بهترین مکر کنندگان است این ملت ظالم وقدرنشناس و ناشکر را هما نطور که در بدو خلقت هشدار داده بود از نعمت امام حاضر که واسطه خیر میان خودش و مردم بود محروم ساخت و آنها را در حزن و اندوه فرو برد. پس بنابراین، عملکرد زشت ما آدمها است که باعث می شود خداوند اینگونه برخورد کند و گر نه خداوند که خالق بشر است هیچگاه  بی دلیل نعمتی را که به بنده اش عطا کند از او باز نمی ستاند (تفسیر عیاشی ذیل آیه11سوره رعد). در این صورت که مردم قدر نشناس شدند  تنها یک گزینه در پیش روی بشریت قرار میگیرد  و آنهم یک منجی وهدایت کننده که باقی مانده خدا در زمین است (بقیة الله). (باقی مانده خدا برای شما بهتر است اگر به خدا ایمان دارید سوره هود آیه86) پس باید به ذخیره خدا در زمین که وارث همه کمالات پیامبران و اولیای الهی و خلاصه و عصاره آنهاست پناه برد و به ساحت مقدس آن امام همام که هادی مهدی است تمسک جست. متاسفانه برخی می پندارند که امام زمان (عج) بنا به تقدیر حتمی الهی از دیدگان غایب شده و تا هر زمانی که خداوند بخواهد در پس پرده غیب خواهد ماند و می گویند ما کاره ای نیستیم و باید زندگی عادی و کسب و کار و تفریح و عبادات خودمان را بکنیم و چون ظهور آقا با خداست هر وقت اراده کند خواهد آمد و جهان را اصلاح خواهد کرد. باید دانست که اینگونه نیست چرا که اگر بنا باشد ظهورامام با درخواست مردم مرتبط نباشد پس چرا امامان معصوم (ع) وحتی خود امام زمان(عج) اینهمه در باب دعا برای فرج سفارش  و تاکید فرموده اند.

مگر نه اینست که خداوند سرنوشت هیچ ملتی را دگر گون نمی کند مگر اینکه خودشان تغییر دهند (سوره رعد آیه11).

آنچه باعث محرومیت بشر از نعمت امام حاضر شده است ریشه اش را باید از سرپیچی امت اسلامی از توصیه های اکید پیامبر اسلام (ص) در جانشینی امام علی (ع) و خلافت او و آتش زدن درِ خانه حضرت زهرا (س) دانست . فاجعه ای که هنوز بشریت باید تاوان آن را بپردازد و چوب آن را بخورد. حال که چنین شده است راه چاره کدام است؟ چه باید کرد؟ چگونه می توان از محرومیت خود ساخته رها شد؟ و از تاریکی های دوران غیبت به دنیای نورانی ظهور راه پیداکرد؟ چگونه می توان حیات واقعی را به هستی بازگرداند؟ آیا می توان این داغ 1400 ساله را مًرهم نهاد و درمان کرد؟ برای این منظور بهترین راه، مراجعه به کلمات نورانی خاندان وحی (ع) و پیامهای یگانه منجی عالم بشریت می باشد که راه نجات را معلوم کرده اند. شکی نیست که عمل به دستورات آنها تنها راه برون رفت از بن بست دوران غیبت است.

در این باب خود امام زمان (روحی لهُ الفداء) به اولین رابط خودش در دوران غیبت صغری فرمودند: برای تعجیل در فرج بسیار دعا کنید که همانا فرج و گشایش شما در دعاست (بحار الانوار ج 53 ص181). و نیز امام حسن عسکری (ع) فرمود: به خدا قسم فرزندم دارای غیبتی خواهد بود که هیچکس در آن دوران از هلاکت و نابودی رهایی نمی یابد مگر خداوند او را بر اعتقاد به امامت فرزندم استوار و بر دعا بر تعجیل ظهورش موفق بدارد (کمال الدین ج2 ص384).

برادران و خواهران! اگر به فرمایش خود امام عصر (عج) در غیبت صغری عمل شده بود قطعاً از این محرومیت خود ساخته رها شده بودیم ولی متأسفانه به رهنمودهای آن عزیز توجهی نشد و به همین دلیل دوران غیبت طولانی شد.

در نامه امام زمان (عج) به شیخ مفید (ره) آمده که: اگر شیعیان ما که خداوند متعال ایشان را به اطاعت خویش موفق بدارد با دلهایی متحد و یکپارچه بر وفای به عهد و پیمان خود اجتماع می کردند ملاقات ما از آنها به تأخیر نمی افتاد و سعادت دیدار و مشاهدۀ با معرفت برای آنها حاصل می شد و زودتر از این به دیدار ما نائل می شدند. آن چیزی که ما را از آنها دور کرده و باعث طولانی شدن غیبت شده گناهان و خطاهایی است که شیعیان ما مرتکب می شوند و ما چنین انتظاری از آنها نداشتیم (بحار الانوار ج53 ص176).

براستی حدود هزار سال از صدور این نامه تا کنون گذشته است. در این مدت، شیعیان در کدام دوران و در کجا با هم متحد شدند؟ و در کجا توبه دسته جمعی انجام داده اند؟ آری! کوتاهی و عدم عمل به پیمان الهی و تفرقه و تداوم گناه موجبات محرومیت شیعه و بشر از امام زمان (عج) را فراهم آورده و هنوز هم این  غفلت ادامه دارد.

وقتی امام زمان (عج) می فرماید: چگونگی بهره مندی از من در دوران غیبتم مثل بهره بردن از خورشید است وقتی که ابرها آن را از دیدگان پنهان می دارند (بحار الانوار ج53 ص181). این می رساند که ابرهای تیره که مانع دیدار مستقیم امام اند همان گناهان شیعه و جامعه بشری است! پس این ما هستیم که با انجام گناه و تهدیدی که برای امام هستیم اسباب تداوم غیبت امام زمانمان (عج) را فراهم کرده ایم؛ پس اگر همگی مطیع امر خداوند شویم و یکپارچه و یکصدا ظهور حضرتش را از خداوند مهربان بخواهیم و تسلیم اوامر او شویم ظهور واجب خواهد شد  (بحار الانوار ج52 ص92). چرا که حضرت زهرا (س) می فرماید: امام همچون کعبه است که باید به سوی او رفت و ... پس باید پروانه وار گرد او طواف کرد و متوجه آستان شریف او شد. آیا براستی جز کُرنش و گردن نهادن در برابر اوامر خداوند و بازگشت به سوی اهلبیت (ع) راهی مانده است؟ 

« برای تعجیل در ظهور منجی عالم بشریت، بر محمد و آل محمد صلوات »

اجرکم عندالله مجتمع قرآنی فرهنگی مسجد و حسینیه عبدالرحمن ابوزیدآباد

  

طبقه بندی: مقالات - پیام های الهی، 
ارسال شده توسط مدیر
لینک باکس