تبلیغات
اهل بهشت - شناخت دشمن واقعی « پیام الهی 42 »
اهل بهشت
امیدوارم روزی شود که همه ی پیام های دنیا این باشد که مهدی آمد ...
حدیث روز


ایران هلند فرانسه انگلیس آلمان
ایتالیا ژاپن عربستان کره چین

تبلیغات برای حمایت از مابازدید : مرتبه
تاریخ ارسال : پنجشنبه 18 آذر 1389

پیام الهی 42

شناخت دشمن واقعی      قسمت دوم 

در ادامه بحث شناخت دشمن واقعی اسلام از دیدگاه قرآن به موارد دیگری از مشخصات این دشمنان اشاره می نماییم.

دشمنان اسلام همواره سعی می کنند قدرت و نیروی مردمی را کم جلوه دهند و با جنگ روانی به مقابله این نیروی مهم و عظیم می پردازند بنحوی که فرعون جنایتکار وقتی متوجه شد موسی (ع) و یارانش از مصر خارج شده اند تبلیغ کرد که اینها گروهی قلیل و کم قدرت اند بنحوی که آیه 54 سورۀ شعراء گواه این مدعاست که فرعون گفت این ها گروهی اندک اند. او با این شعار و جنگ روانی، لشگر بزرگی فراهم کرد و به تعقیب بنی اسرائیل پرداخت غافل از اینکه ارادۀ خداوند مافوق همه اراده هاست و چون خدا خواست همه را غرق و هلاک کرد.

و...

از مشخصه دیگر کافران و دشمنان اسلام، طبق آیه 105 سورۀ بقره اینست که آنها دوست ندارند خیر و برکتی از ناحیه خداوند به شما برسد در حالیکه خداوند رحمت خود را به هر کسی بخواهد اختصاص می دهد چرا که خداوند صاحب فضل بزرگی است. این آیه پرده از روی کینه توزی و دشمنی کافران و اهل کتاب نسبت به مسلمانان برداشته است. آری! دشمنان اسلام در تمام دوران و هم اکنون نیز بواسطه حسد و کینه ای که دارند حاضر نیستند ببینند که خیر و برکتی از جانب خدا به نظام اسلامی برسد. به همین دلیل اگر در نظام اسلامی شاهد موفقیت هایی چون انرژی هسته ای یا پیشرفت علمی جدید و یا پرتاب ماهواره به فضا و هر پیشرفتی باشند طبق آیه 120 سورۀ آل عمران ناراحت می شوند و غم، دل آنها را می گیرد و بالعکس اگر حادثه ناگواری در جامعه اسلامی رخ دهد خوشحال می شوند. طبق همین آیه خداوند توصیه فرموده که استقامت کنید و از خدا بترسید تا خداوند نقشه های خائنانه آنان  را بر ملا کند و شما را حافظ و نگهبان باشد.

یکی دیگر از مشخصات دشمنان اسلام طبق آیه 109 سورۀ بقره اینست که دوست دارند شما را به کفر باز گردانند. در آیه فوق بسیاری از اهل کتاب خصوصاً یهودیان بواسطه حسد و کینه ای که در قلب آنها ریشه داشت دوست داشتند کسانی که مسلمان شدند مجدداً کافر شوند با اینکه حق برای آنها کاملاً روشن شده بود. برادران و خواهران! در جهان امروز هم کفار اهل کتاب خصوصاً خط انحرافی یهود یعنی صهیونیسم و کفار میل دارند مسلمانان را به آئین خود وادار کنند و از راه دین اسلام و قرآن خارج سازند که این به علت آتش حسد و کینه ای است که از اسلام و قرآن دارند و از مشخصات بسیار مهم و حساس آنها طبق آیه 120 سورۀ بقره اینست که دشمنان اسلام هرگز از رسول خدا (ص) و مسلمانان رضایت نداشتند مگر آنکه رسول خدا (ص) تسلیم محض خواسته های نفسانی آنها می شد و آیین تحریف یافته آنها را پیروی می کرد. امروزه هم باید به سیاسیون ظاهراً روشنفکر هشدار   داد که گمان نکنید با سازش و گفتگو می توانید رضایت اهل کتاب را حاصل کنید آنها به هیچ چیز راضی نمی شوند مگر پذیرش دین انحرافی شان که در این صورت طبق آیه 120 سورۀ بقره خداوند حمایت خود را بر کفران کنندگان نعمت اسلام برخواهد داشت چرا که هدایت واقعی، هدایت الهی است نه هدایت تحریفی یهود و نصارا. جلب رضایت دشمن، حساب و کتابی دارد؛ درست است که انسان باید با نیروی جاذبه اخلاق، دشمنان را به سوی حق دعوت کند ولی این به شرطی است که طرف مقابل نیز انعطاف پذیر باشد. بنابراین کسانی که هرگز تسلیم حرف حق نیستند نباید و نمی توان در فکر جلب نظر آنها بود. اینجاست که اگر ایمان نیارودند باید گفت به جهنم! و بیهوده نباید وقت را صرف آنها کرد.

سخن آخر: خداوند حکیم در آیه 119 سورۀ آل عمران هشدار می دهد که « شما کسانی هستید که آنها را بواسطه کتب الهی و پیامبرانشان دوست دارید اما آنها شما را دوست ندارند پس آگاه باشید که در ملاقات های حضوری اظهار دوستی و همکاری می کنند ولی وقتی تنها می شوند از شدت خشم بر شما انگشت خود را به دندان می گزند ».

بارپروردگارا ! به ما بصیرت عطا فرما تا دشمن واقعی را از دوست واقعی باز شناسیم (آمین).

« برای تعجیل در ظهور منجی عالم بشریت، بر محمد و آل محمد صلوات »

اجرکم عندالله مجتمع قرآنی فرهنگی مسجد و حسینیه عبدالرحمن ابوزیدآباد

  

طبقه بندی: مقالات - پیام های الهی، 
ارسال شده توسط مدیر
لینک باکس