تبلیغات
اهل بهشت - « الفبای معرفت امام »
اهل بهشت
امیدوارم روزی شود که همه ی پیام های دنیا این باشد که مهدی آمد ...
حدیث روز


ایران هلند فرانسه انگلیس آلمان
ایتالیا ژاپن عربستان کره چین

تبلیغات برای حمایت از مابازدید : مرتبه
تاریخ ارسال : شنبه 10 مهر 1389
بسمه تعالی
« الفبای معرفت امام »
السلام علیك یا مصباح الهدی                                        سلام بر تو ای چراغ هدایت
می دانید که خدای عزوجل را همواره در میان بندگانش چراغ هدایتی است كه هر صبح و شام سخاوتمندانه نورافشانی می‌كند و جهانیان را از پرتو انوارش بهره‌مند می‌سازد.
آری، خداوند در هر زمان و دورانی یكی از ائمه را چراغ راه و هادی امت قرار داده و زمین نیز هیچگاه از نور پرفروغ و فراگیر و آشكار حجت‌های خدا خالی نبوده است، خواه آن حجت آشكار و شناخته شده باشد یا پنهان و پوشیده.
و...
و اكنون آخرین حجت خدا در روی زمین،امام زمان علیه‌السلام چراغ هدایتی است كه نه تنها در تاریکی ها ی گمراهی و حیرت زمان غیبت بلکه در سختی ها ، مشكلات و در تمام لحظات زندگی روشنی بخش و راهگشا می باشد ، هر چند كه وجود ملكوتی ایشان به اذن پروردگار بسان خورشیدی بر پشت ابر می‌باشد،اما او پرتو نور هدایتش را بر جان‌ها می‌تاباند و با تابش گرمای معرفتش به روح و روان مردم آرامش می‌دهد و آنها را به راه راست رهنمون می‌سازد.
به نظر شما آیا آن كشتی كه در ظلمت شبانگاهان روزگار غیبت و در دریای متلاطم زندگی ، چراغ هدایت ساحل امن و نجات را هادی خویش برگزیده ،‌راه را گم خواهد كرد؟ و آیا عاقبتی جز نجات و سعادتمندی خواهد  داشت؟
آیا ممكن است كسی روزنه‌های قلبش را به سمت آن مصباح‌الهدی بگشاید و از انوار ملكوتی هدایت و معرفتش بهره‌مند نگردد؟ مگر می‌شود كسی شب و روز با نام و یادش زندگی كند و در عین حال روح و جانش از انوار هدایت او بی‌بهره باشد؟
عزیزان، همه‌ی ما در پی جستجوی چراغ هدایتی هستیم كه راه را به ما بنمایاند و بتوانیم حق را از باطل ، درست را از غلط و راه را از بیراهه تشخیص دهیم. اما در شرمساری ما همین  بس كه برای نجات خود از تاریكی و ظلمت روزگار غیبت از وجود آخرین خورشید فروزان هدایت غافل مانده‌ایم و فراموش كرده‌ایم كه مصباح‌الهدی همواره در دسترس است.
یاران بیایید در این روزهای تیره‌ی غیبت دریچه‌ی قلب‌هایمان را به سمت تنها نوری که نجات بخش ما از گمراهی است ، بگشائیم و با نوای السلام علیک یا مصباح الهدی دل در گروه هدایتش نهیم تا در دنیا و آخرت رستگار شویم.
منبع : دارالقرآن اصفهان  

طبقه بندی: مقالات - پیام های الهی، 
ارسال شده توسط مدیر
لینک باکس