تبلیغات
اهل بهشت - جهاد و لزوم آن « پیام الهی 15 »
اهل بهشت
امیدوارم روزی شود که همه ی پیام های دنیا این باشد که مهدی آمد ...
حدیث روز


ایران هلند فرانسه انگلیس آلمان
ایتالیا ژاپن عربستان کره چین

تبلیغات برای حمایت از مابازدید : مرتبه
تاریخ ارسال : پنجشنبه 6 خرداد 1389

پیام الهی 15

جهاد و لزوم آن

خداوند حکیم که خیر و صلاح دنیا و آخرت بندگانش را می داند و در آیه 10، 11 و 12 سوره الصّف می فرماید: « ای کسانی که ایمان آورده اید آیا شما را به تجارتی سودمند که شما را از عذاب دردناک آخرت نجات بخشد آگاه سازم؟

و..

- آن تجارت این است که به خدا و رسول او ایمان آورید و به مال و جان در راه خدا جهاد کنید اگر بدانید این کار از هر تجارتی برای شما بهتر است – تا خدا گناهان شما را ببخشد و در بهشتی که در زیر درختانش جوی های آب گوارا جاری است داخل گرداند ». قرآن کریم در آیات بسیاری به مقوله جهاد اشاره نموده است بنحوی که در آیه 95 سورۀ نساء می فرماید: « مؤمنان خانه نشین که ضرری نکرده اند با آن مجاهدانی که با مال و جان خود در راه خدا جهاد می کنند یکسان نیستند خداوند جهادگران را بر دیگران فضیلت و برتری داده و به آنها اجر عظیم عطا می کند ».

کلمه جهاد از ریشه جهد و تلاش و کوشش آمده است بنابراین هرگونه تلاشی جهاد خواهد بود ولی آن جهادی ارزش دارد که فقط برای جلب رضایت خداوند باشد. همانطور که ریشه یک درختچه دائم با زمین و سنگلاخ در جهاد است تا آن را به درختی تنومند تبدیل کند و گلبولهای سفید دائماً با عوامل بیماریزا در جهادند تا یک بدن سالم بماند و راه تکامل بیابد و هزاران مثال دیگر از این قبیل. هر ملتی که جهاد (کار، تلاش، کوشش و جهاد) نکند به گفته پیامبر بزرگوار اسلام (ص) خداوند بر اندام او لباس ذلت و خواری می پوشاند. حضرت امام علی (ع) می فرماید: « جهاد دری از درهای بهشت است که خداوند آن را بر روی دوستان خاص خود گشوده است و جهاد لباس عزت و فضیلت است ». باز خداوند در آیه 216 سوره بقره می فرماید: « جهاد در راه خدا بر شما واجب و مقرر شد در حالی که برایتان ناخوشایند است چه بسا چیزی را خوش ندارید حال آن که خیر شما در آن است یا چیزی را دوست دارید ولی شرِّ شما در آن است اینها را خدا می داند و شما نمی دانید ».

چرا جهاد برای ما ناخوشایند است؟ زیرا ما دنبال راحتی و آسایش هستیم اما در جهاد باید سختی و زحمت کشید. زیرا ما فقط جلو پایمان را می بینیم ولی خداوند بسیار دورترها را حساب کرده است. چون ما طالب سود نقد و آنی هستیم ولی خداوند چیزهای مهم تری را برای ما می خواهد. چون ما می خواهیم در این دنیا بمانیم و فکر می کنیم سعادت واقعی در این جهان است در حالی که در جهاد ممکن است کشته شویم و سعادت واقعی و زندگی واقعی در جهان دیگر است. عزیزان! جهاد مثل داروئی تلخ ولی شفابخش است. اگر ملتی سطحی نگر باشد و این داروی تلخ را نخورد تا آخر عمر باید در ذلت و نا امنی و خواری و مشکلات، عمر بگذراند ولی ملتی که جهاد کرد و خون داد عظمت و عزت و افتخار و آزادی و امنیت از آنِ اوست. اسلام مخالف تجاوز، ستم و زورگویی است خداوند در آیه 190 سوره بقره می فرماید: « در راه خدا با کسانی که با شما بجنگند نبرد کنید و بجنگید و از حد تجاوز نکنید که خداوند متجاوز را دوست ندارد ». آری! اسلام جنگهای با اهداف خشم و انتقام و کشورگشایی و اشغال و استعمار و به یغمابردن سرمایه های دیگران را محکوم می کند بلکه جهاد را صرفاً برای جلب رضای خدا می خواهد. جهاد را می پسندد که برای دفاع از قانون الهی و گسترش آن و جهاد برای دفاع از حق و مظلوم و ریشه کنی ظلم و فساد و ستم باشد. بهمین دلیل جنگ های اسلامی با غیراسلامی زمین تا آسمان تفاوت دارد. در اسلام، جنگ های تدافعی و آزادی بخش همیشه محترم شمرده شده است. آنجا که قرآن کریم می فرماید: « با کسانی که با شما می جنگند بجنگید ». باید هوشیار بود دشمنان اسلام هیچگاه دست از جهاد بر علیه مسلمانان برنخواهند داشت. در دورانی که توان مقابله نظامی با مسلمانان نداشته باشند جهاد آنها به عرصه های علمی، کرسی های بین المللی- سیاسی، فرهنگی و روانی رو خواهد آورد. یکی از مهمترین و خطرناک ترین جبهه هایی که دشمنان قرآن و اسلام در آن در حال جهادند جهاد ......است که امروزه به صورت تهاجم فرهنگی در بسیاری از عرصه ها بصورت عکس، فیلم، لباس، مُد و رفتارهای اجتماعی در جریان است.

جوانان مسلمان اگر لحظه ای تأمل و تعقل کنند از خود می پرسند چه شده که گردانندگان سایت های مستهجن اینترنتی و ماهواره ای، حجم زیادی از برنامه هایشان و مسلماً سرمایه هایشان را در این مسیر خرج می کنند؟ آیا این ساده لوحی نخواهد بود که بگوییم آنها صرفاً برای لذت بردن این پولها را خرج می کنند؟ نه عزیزان! آنها در حال جهادند؛ جهاد در راه شیطان و شهوت و جنگ با خدا و ما خوابیم و از آنجایی که نمی فهمیم در دام آنان گرفتار شده ایم و چه بسا با موبایل هایمان و سایر وسایل از این قبیل در این جهاد به آنها کمک هم می کنیم (اﻟ... اکبر) و انتظار بهشت رفتن هم داریم در حالیکه خداوند به تمام کرده های ما آگاه و بصیر است. در شرایط فعلی که دشمنان اسلام جنگ را بر مسلمانان تحمیل کرده اند و سرزمین های اسلامی را اشغال کرده اند و با انواع و اقسام تلاش های فرهنگی در حال جهادند آیا درجا زدن و ساکت نشستن عقلانی است؟! مگر نه اینست که خداوند در آیه 75 سوره نساء هشدار داده است که چرا در راه خدا و در راه مردان و زنان و کودکان و کودکان جنگ نمی کنید همان افراد ستم دیده ای که می گویند خدایا ما را از این سرزمین که اهلش ستمگرند بیرون بر و برای ما از سوی خود یار و یاوری و ولیّی معین فرما.

آری! جهاد در راه مظلوم هر چند خارج از مرز جغرافیایی که باشد عین جهاد در راه خداست زیرا حکم و دستور خداست. آن مدعیان دروغین که در تلاشند از اسلام چهره ای خشن و جنگ طلب بسازند چه شده است که امروزه احکام کتاب آسمانی خود را زیر پا لگدمال می کنند؟ مگر خداوند از آنان عهد محکم نگرفت که خون یکدیگر را نریزند و یکدیگر را از خانه و دیار خود نرانند ولی با این عهد و اقرار با شما یهود به همان خوی زشت گذشتگان خود هستید و خون یکدیگر را می ریزید و ضعیفان را از دیار خود می رانید و در ستم و ظلم بر ضعیفان پشتیبان همدیگرید و چون اسیر بگیرید به ازای پول، آنها را آزاد می کنید در صورتی که به حکم تورات، اخراج اسیر چه رسد به قتل آنها محققاً بر شما حرام شده است. چرا به برخی احکام تورات که به نفع شماست عمل می کنید و به برخی دیگر کافر می شوید؟ پس جزای چنین کسان جز ذلت و خواری در این جهان نیست و در روز قیامت برای آنها سخت ترین عذابهاست. بدانید که خدا از کردار شما غافل نیست (آیات 84 و 85 سوره بقره). آری! این مدعیان دروغین که در سرزمین های اشغالی فلسطین با بلدوزر خانه ها را ویران می کنند، زنان و کودکان بی گناه را به خاک و خون می کشند مسلمانان را از خانه و دیارشان بیرون می کنند و زندگی را بر مردم سخت  کرده اند به کدام حکم تورات عمل می کنند؟ طبق قانون خداوند که در آیات 4 الی 8 سوره اسراء به آن اشاره شده است اگر نیکی کنید به خود نیکی کرده اید و اگر بدی کردید به خود کرده اید. در این آیت خداوند به قوم یهود وعده داده است که بدلیل ظلم و فسادشان مردانی را برخواهد انگیخت تا درون خانه هایشان را جستجو کنند و بر آنها چیره شوند و بیت المقدس (مسجدالاقصی) را از آنان بگیرند و چنان عرصه را بر یهود تنگ خواهند کرد که آثار اندوه و غم در رخسارشان ظاهر شود.

خداوندا ای قادر مطلق! به وعده ای که در سنّت توست جامۀ عمل بپوشان تا دل مسلمانان جهان شاد و مایه چشم روشنی آنان گردد (آمین)


« جهت تعجیل در ظهور منجی عالم بشریت برمحمد و آل محمد صلوات »


اجرکم عندا... مجتمع قرآنی فرهنگی مسجد و حسینیه عبدالرحمن ابوزیدآباد

  

طبقه بندی: مقالات - پیام های الهی، 
ارسال شده توسط مدیر
لینک باکس